Rok 2014 to wiele zmian, nowe pomysły i intensywna praca przy dużych projektach. Co takiego przez ostatni rok działo się w INTERSIECi? O tym już za chwilkę.
Styczeń 2014
Staliśmy się częścią Śląskiego Klastra Edukacji. Celem głównym projektu jest rozwój powiązania kooperacyjnego (klastrowego) pomiędzy firmami działającymi w branży edukacyjnej, a także włączenie innych zainteresowanych współpracą podmiotów w tym uczelni wyższych, instytucji otoczenia biznesu, jednostek naukowych oraz właścicieli firm szkoleniowych dla wzmocnienia potencjału i konkurencyjności przedsiębiorstw z regionu woj. śląskiego oraz realizowaniu wspólnych projektów edukacyjnych.
Przedmiotem współpracy w ramach Klastra jest wykreowanie innowacyjnych, kompleksowych produktów edukacyjnych, wypromowanie wspólnej marki produktów oraz samego Klastra w oparciu o potencjał i potrzeby rynku w zakresie rozwoju zasobów ludzkich, ze szczególnym uwzględnieniem synergii pomiędzy potrzebami zgłaszanymi przez pracodawców, a systemem edukacji i formami pozaszkolnymi. Ponadto, Klaster będzie dążył do transferu i wdrażania rozwiązań innowacyjnych wypracowanych w ramach klastra i ich upowszechniania, współtworzył platformę do wymiany doświadczeń i upowszechniania najlepszych praktyk w oparciu o współpracę klastrową, promował ideę klasteringu oraz dążył do pozyskiwania nowych uczestników kooperacji.
Więcej informacji na stronie http://klaster.wseh.pl
10 i 11 kwiecień 2014
W dniach 10 i 11 kwietnia w Częstochowie odbywały się kolejny- bo już piąty polski MoodleMoot. Mów się, że bardziej niż konferencja jest to spotkanie użytkowników platformy Moodle™, dające okazję do wymiany doświadczeń, poglądów i spostrzeżeń. Warto dodać, że na konferencji tej zawsze mile widziani są zarówno eksperci, jak i stawiający dopiero pierwsze kroki w Moodle™. W programie znalazła się sesja dydaktyczna, sesja techniczna oraz cykl warsztatów, których ukończenie pozwoli na samodzielną pracę z platformą Moodle™, a z czasem również tworzenie kursów e-learningowych.
O czym ważnym rozmawiano podczas tych pracowitych dwóch dni? Już śpieszymy poinformować, że poruszano wiele ciekawych tematów. Poruszano zagadnienia kondycji współczesnego polskiego e-lerningu, organizacji procesu eksploracji danych w środowisku LMS, rozmawiano na temat sposobu wykorzystania tego rodzaju nauki na różnych poziomach. Warto również zaznaczyć że pan Andrzej Szandała poruszył temat jak wdrożyć grywalizacje za pomocą Moodle™. Przeprowadzono również panel dyskusyjny na temat dobrego wykorzystania Moodle™.
25 wrzesień 2014
Jako współtwórcy projektu i eksperci w dziedzine e-learningu uczestniczyliśmy w konferencji podsumowującej projekt „Cyfrowy Białystok przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Białegostoku”. Wiele ciekawych tematów i wiele kontaktów biznesowych. Nasz prelegent Andrzej Szandała przedstawiał wykład na temat: "E –learning, infrastruktura, narzędzia, procesy".
2 grudzień 2014
W ramach spotkań "Śniadania biznesowe" organizowanych przez Hub Club Śląski Klaster ICT i Multimediów w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości wzięliśmy udział w wykładzie profesora Grzegorza W. Kołodko. Interesująca prelekcja na temat „Globalizacja, kryzys i co dalej” zmieniła poglądy na kilka spraw i rozszerzyła horyzonty.
Krótką relacja filmowa zrealizowana została przez telewizję SMT można znaleźć TUTAJ