Aktualizacja Moodle™ 3.4

20-03-18 00:14

Moodle jest najpopularniejszą platformą e-learningową open source, udostępniającą zaawansowane narzędzia, przez co można się uczyć online, nie wychodząc nawet z domu. Platforma Moodle pozwala na stworzenie, niezależnie od rodzaju, kursów i szkoleń online, zoptymalizowanych pod kątem wspólnego uczenia się.

 

Moodle jest kierowany nie tylko dla szkół i uczelni, ale także dla firm korporacyjnych bądź osób indywidualnych. Jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które mogą np. dokształcić pracowników za pomocą kursów online, bo jak wiadomo platforma Moodle pozwala na wykonywanie kursów w dowolnym czasie, bez potrzeby angażowania osób trzecich. Platformę możemy dostosować do własnych potrzeb, a podstawową najnowszą wersję 3.4.2 możemy pobrać tutaj.

Aktualizacja Moodle 3.4, jest najnowszą główną wersją, która skupia się przede wszystkim na użyteczności oraz optymalizacji platformy open source pod względem przyjaznego interfejsu. Jedną z głównych zalet jest ulepszenie kalendarza, dzięki czemu zarządzanie wydarzeniami i terminami jest bardziej efektywne. Można na przykład w prosty sposób wprowadzić szczegóły wydarzenia w wyskakującym okienku, funkcja edycji pomaga tworzyć i modyfikować kalendarz w łatwy i przyjazny sposób. Ulepszono również zarządzanie kursantami, poprzez dodanie takich funkcji jak: wyszukiwanie i sortowanie kursantów po statusie bądź grupie przynależności. Dużym plusem jest dodanie funkcji Status, gdzie możemy w łatwy sposób zidentyfikować uczestnika.

W Moodle 3.4 nałożono również poprawkę na nawigację interfejsu, jest bardziej intuicyjny, w łatwy i szybki sposób możemy określić typ plików na platformie edukacyjnej. Jedną z ciekawszych rzeczy jaką wprowadzono w Moodle 3.4 jest możliwość analizy edukacyjnej, dzięki czemu można połączyć się z Google Analytics, co daje dodatkowy atut jak pozyskać nowych kursantów.

W Moodle 3.4 jest dostępnych o wiele więcej ulepszeń jak i nowych funkcji, o których dokładnie możesz poczytać tutaj bądź posłuchać w wersji anglojęzycznej na youtube.com.

 

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Bądź jeśli wolisz porozmawiać - czekamy na Twój telefon: 22 379 74 32.