Własna platforma szkoleniowa - warto?

Laptop z wyświetloną własną platformą szkoleniową
20-03-18 17:16

Wielu z nas chce otworzyć własną firmę, bądź posiadać produkt, który przyniósłby spory zysk. Często jednak nie ma idei, która mogłaby przybliżyć do celu bądź nie ma czasu, aby wdrożyć pomysł w życie. Takim pomysłem może być własna platforma szkoleniowa.

 

Własna platforma szkoleniowa jest czymś co może Cię zainteresować. Od kilku lat popularnym tematem jest wdrożenie platformy Moodle, na której można udostępnić do sprzedaży kursy online, niezależnie od tematyki kursu. Moodle jest narzędziem open source, więc tak naprawdę platformę możesz uruchomić za darmo. Jednak tu pojawia się haczyk, dostajemy Moodle ale w surowym stanie. Interfejs jest standardowy, brakuje odpowiednich wtyczek oraz modernizacji programistycznych, dzięki którym szkolenia przyciągnęłyby chętnych a co za tym idzie zarobek. Jeśli masz pomysł, który chcesz go zrealizować, jednak brak Ci wiedzy bądź czasu, zleć to nam.   

Co jednak należy wiedzieć tworząc własną platforma szkoleniowa?

- Własna platforma szkoleniowa jest idealną formą uzupełnienia tradycyjnych form nauczania (możliwość wdrożenia platformy w szkole bądź uczelni).

- Edukacja elektroniczna, czyli popularnie zwany e-learning, który umożliwia zyskanie wiedzy bez wychodzenia z domu. Dzięki takiej opcji, w łatwy sposób możemy wdrożyć pracowników w firmie, co obniży koszty, zwiększając efektywność.

- Dostęp do platformy, kursanci mają cały czas, niezależnie od godziny czy dnia.

- Jest to specjalna strona internetowa (aplikacja internetowa), do której dostęp mają tylko upoważnione osoby. Całość składa się z intuicyjnego interfejsu, pozwalającego na przyjemne uczenie się online. Zobacz tu przykładowe wdrożone platformy.

- Szkolenia kończą się testem, z którego uczestniczący mogą uzyskać certyfikat. To Ty decydujesz jak będzie wyglądał cały kurs oraz test umiejętności.

Masz firmę? Interesujesz się własną platformą szkoleniową? Chcesz wdrożyć Moodle w swojej firmie? Lubisz przekazywać wiedzę, bądź chcesz wprowadzić szkolenia dla pracowników? Napisz do nas, wycenimy i pomożemy.

Chcesz wiedzieć więcej o Moodle? Zajrzyj na oficjalną stronę Moodle.