Narzędzia e-learningowe

12-04-18 17:30

Narzędzia e-learningowe wykorzystywane są do tworzenia pomocy dydaktycznych lub szkoleń wymagających nauczania na odległość, na przykład w szkole czy firmie.

Rynek oferuję nam wiele narzędzi, które umożliwią nam stworzenie platformy bądź pomocy dydaktycznych, a co za tym można dostosować i wybrać narzędzie, które idealnie sprawdzi się w szkole, firmie czy dla osób indywidualnych.

Najpopularniejszym rodzajem narzędziem jest Moodle, uznawany za najlepszą darmową platformą edukacyjną online, która umożliwia nauczycielom stworzenie własnej witryny internetowej, gdzie kursant będzie miał dostęp do szkoleń w dowolnym momencie. Moodle można zainstalować na własnym serwerze lub poprzez firmę która się tym zajmuje, odpowiednio wdrażając system edukacyjny w firmie. Platforma edukacyjna posiada wiele wbudowanych funkcji, dzięki którym kursy będą przyjemne i przyjemne w użyciu. Moodle jest systemem open source, co oznacza, że ma otwarty kod źródłowy, przez co można dostosować cały interfejs według własnych potrzeb, aby użyteczność była na wymaganym poziomie. Ważną informacją jest, że wersja 3.3, 3.4 i zapowiedziana najnowsza aktualizacja Moodle 3.5, będzie zgodna z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO/GDPR).

Do najpopularniejszych systemów e-learningowych należy:

  • Articulate Storyline - interaktywne narzędzie do tworzenia szkoleń e-learningowych, które zawiera wiele narzędzi, które pomagają nauczycielom stworzenia ciekawych treści edukacyjnych. Storyline jest łatwym systemem, dzięki czemu ma wielu pobratymców, ponieważ nie wymaga od użytkownika zaawansowanych umiejętności technicznych. To właśnie dzięki Storyline możemy stworzyć kompleksowe i profesjonalne kursy e-learningowe.
  • Adobe Captivate - profesjonalne narzędzie, dzięki którym można stworzyć interaktywne prezentacje lub materiały szkoleniowe, które mogą posłużyć do nauczania online zdalnie. Narzędzie jest proste w obsłudze oraz umożliwia, dzięki wielu wbudowanych funkcjom stworzenia materiałów, które można później umieścić na stronie internetowej.

Jest jeszcze wiele narzędzi e-learningowych, które można wykorzystać do tworzenia treści edukacyjnych.

Masz pytanie? Nie wiesz jak przeprowadzić audyt? Zrobimy to za Ciebie! Skontaktuj się z nami, poprzez:

formularz kontaktowy: kliknij tutaj

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 32 494 33 20 lub 22 379 74 32